5 nástrojů, které potřebujete na mobilní SEO!

Tvořte, komunikujte, analyzujte, budujte a přispívejte z Vašeho mobilu, respektive ze smart phonu. Jednoduše dělejte SEO z mobilu. Nebojte si někam vyrazit a odejít z kanceláře, nemusíte s sebou ani tahat laptop, stačí nějaký ten chytrý telefon se správnými aplikacemi a můžete pracovat odkudkoliv a velmi jednoduše. Dnes můžete být připojeni na internet prakticky kdekoliv se vám zachce, takže práce z takového smart phonu Vás může zachránit v nouzi, i iPhone může posloužit k velice solidnímu výsledku. Jasně, není to laptop, který umožní vše dělat poměrně rychleji, avšak ne vždy a všude se hodí laptop vytáhnout a používat.

iPhone aplikace pro mobilní SEO

Jelikož jsem uživatelem iPhonu, tento můj článek je zaměřen na jablíčkáře, nicméně aplikace jsou jistě podobné i u jiných platforem. Každopádně, pokud chcete okamžitě jednat nebo Vás zrovna něco  napadlo, budete potřebovat následující aplikace z App Storu.

Fliq Notes – Gratis

Poznámky si píšeme všichni; ti, co pracují v internetovém prostředí, jistě používají nějaký zápisník. Pro uživatele iPhonu je tu aplikace Fliq Notes, která umožňuje i kategorizaci poznámek. Není to nijak závratná aplikace, ale pro organizaci poznámek postačí.

Wordpress nebo rovnou iBlogger – €6.99 anebo také Blog Writer – €1.59

Jste aktivní bloger nebo spravujete více blogů najednou a potřebujete spolehlivou aplikaci na management? Uvedené aplikace jsou pro to jak stvořené, Wordpress je zdarma, nicméně nabídka je omezena na jeden systém. iBlogger Vám umožní spravovat více blogů na různých systémech (WP, Blogger, Typepad, Squarespace a další) v jedné aplikaci. Blog Writer představuje také jednu z možností; tato aplikace navíc nabízí integraci RSS feedů, takže můžete zároveň číst své oblíbené blogy a např. rovnou i napsat reakci na některý z přečtených článků, aniž  byste museli přepínat na jinou aplikaci.

Analytics App – €4.99

Analytics App je software, který nahrazuje klasický Google Analytics. Skrze AnalyticsApp se napojíte na svůj GA účet a můžete si prohlížet veškeré Vaše profily v real-time. Nechybí ani ta správná funkcionalita a především spolehlivost, konkurenční software není úplně vychytaný. AnalyticsApp není zadarmo, ale v poměru k tomu, co Vám přinese a poskytne, je částka zanedbatelná.

DocsToGo – €7.99

Toužíte-li vytvářet dokumenty nebo tabulky, pak Vám nesmí chybět některý z word editorů. DocsToGo osobně považuji za jeden z nejlepších. Chcete-li vytvořit nějaké zadání, použijete DTG a můžete jej i přiložit k mailu, tudíž rovnou odeslat. Další možnost je také GoDocs, s tím nemám zkušenosti; pokud někdo z vás ano, podělte se o ně.

Facebook a Twitterific – Gratis

Sociální sítě, no bez nich by to samozřejmě nešlo. Máme tu aplikaci pro Facebook i Twitter, obzvlášť ten Twitterific je velice povedený a velmi jednoduchý na používání (ostatně jako všechny iPhone apps). Každopádně, potřebujete-li být velmi aktivní v sociálních médiích,  tyto aplikace Vám práci usnadní a především urychlí.

Pokud chcete dělat SEO z Vašeho smart phonu, v tomto případě iPhonu, pak doporučuji zakoupení a stažení uvedených aplikací – vytvoříte si takovou svoji mobilní kancelář.

Někteří z Vás jistě používají i jiné smart phony či aplikace, o své názory a zkušenosti se prosím podělte v komentářích! Jaké aplikace využíváte na Vašem mobilním zařízení?

Komentáře (9)

mylan | April 2nd, 2010 @ 09:46:

Skúšal som tiež rôzne aplikácie pre google analytics, nakoniec sa mi najviac zapáčila Analytics Pro – oproti Analytics App ma lepšie spracované prostredie a štatistiky, vrátane grafov. Nenarazil som na nič v čom by nebola vychytaná, ale možno máme iné preferencie :)

krysař Jarda | April 2nd, 2010 @ 10:16:

Hodně podobné aplikace používám na svým Androidu. Můžu pracovat třeba v parku nebo u vody. Akorat že asi po hodině koukám, kde bych se nabil:-)

Miroslav Stibůrek | April 2nd, 2010 @ 11:53:

Mylan: a co třeba funkucionalita, ma to něco navíc oproti Analytics App?

Jarda: jo to je ta velká nevýhoda smart phonu, iPhone také nevydrží nijak extra dlouho, ale tak u nich si člověk musí zvyknout, že je musí pomalu každý den nabíjet. Každopádně není to tak strašný a takhle u vody nebo na vodě :) je to skvělé.

mylan | April 3rd, 2010 @ 12:38:

Nejaké extra funkcie analytics pro asi mať nebude. Všetky sa snažia z api dostať všetko, ide však o spracovanie. Už podľa screenshotov jednotlivých aplikácií sa dá povedať, že v analytics pro sa kladie väčší dôraz na prehľadnosť a lepšie GUI. Alebo napríklad ak som na pomalšom edge, pokiaľ zvolím dnešné štatistiky, tak analytics app sa stane na 1-2 minúty nepoužiteľná, pretože začne načítavať všetky štatistiky a zobrazí sa len známe načítavacie “kolečko”. V analytics pro sa mi ihneď otvorí stránka s dnešnými štatistikami a tie sa postupne načítavajú (s aplikáciou sa dá ďalej aj pracovať, nie ako s analytics app, kde “zatuhne”). Tak už postupne si štatistiky môžem prezerať, kým sa ďalšie načítajú a načítanie je aj o poznanie rýchlejšie (vrátane rôznych grafov, ktoré app nemá).

Problém aplikácií pre iPhone je, že často nemajú lite verziu na vyskúšanie, tak človek nevie do čoho ide a recenzie často neposkytnú dostatočné informácie. Ja osobne to riešim tak, že si aplikácie najprv vyskúšam (stiahnem z apptrackr.org, nutný JB) a potom sa rozhodnem, ktorú si zakúpim.

Roman | May 3rd, 2011 @ 12:52:

užitečný je také např:
FTP On The GO Pro ($9,9 ) – bez ftpka a možnosti editovat soubory přímo na serveru se SEO profesional asi neobejde :-)

Miroslav Stibůrek | May 16th, 2011 @ 07:51:

Dobrý tip, také určitě užitečný nástroj pokud by se jednalo o editování nějakých souborů.

Jey | July 11th, 2011 @ 16:03:

ahoj, já jsem zastánce tradičních metod. nedávno jsem objevil slušný progrmáek pro analýzu webů orientujících se na cz trh. najdete ho na adrese http://www.syt.cz/

Sambi | August 17th, 2011 @ 17:09:

Dnešní doba je doba Cloudu takže stačí mít zařízení s přístupem na internet a internetovým prohlížečem. Poznámky se vám automaticky ukládají do cloudu a máte k nim přístup odkudkoliv
To samý aplikace na tabulky atd… Google i Microsoft mají své online dokumenty.
Co se týče ftp tak dnes má každý webhosting online verzi ftp klienta. Také stačí jen prohlížeč
a na zjištování Ranků, náštěvnosti atd… je zde také dobrý online nástroj a ZDARMA
http://seo.svetwebu.cz/


Pingbacks

  1. Tweets that mention 5 nástrojů, které potřebujete na mobilní SEO! | Blog SEO-Profesionál.cz -- Topsy.com

Zanechte komentář
Pravdepodobne nemate nainstalovany flash player. Stahnete si ho a nainstalujte. Adobe Flash Player