Tento projekt již není aktivní. Obsah je ponechán z archivních důvodů.

Aktualizujte stránky často! Navštíví vás Google Freshbot.

Google používá dva speciální roboty/crawlery: Freshbot a Deepbot. O Deep crawlingu jsem již psal v předešlém článku. Google Freshbot crawluje weby častěji než normální Googlebot, navštěvuje stránky, které jsou často aktualizované, jako například redakční portály, blogy, diskusní fóra a další. V momentě kdy Google navštíví vaše stránky, nejdříve zkontroluje, jestli vaše stránka je často aktualizovaná a pokud je, tak jí zařadí do crawlovacího listu Freshbota.

Freshbot ukládá data do vlastní databáze a přepíše je pokaždé, co znovu začne svůj cyklus. Index Freshbotu se spojí s hlavním indexem, který vyprodukuje výsledky ve vyhledávání (SERPs). „Fresh“ obsah se zobrazí ve výsledcích velmi rychle, ale pak také rychle zmizí a později se spojí s hlavním indexem Googlu. IP Freshbota začíná s číslem 64.x.x.x. (Deepbot používá 216.x.x.x.).

Pokud chcete, aby vaše nově vydané články byly navštíveny Freshbotem, tak musíte aktualizovat vaše stránky velmi často a nestačí jen chvilku, abyste přilákali Freshbota. Pokud jste stránky dlouho neaktualizovali a váš web již navštěvuje Freshbot, všimne si datumu přidání posledního příspěvku a přestane vás crawlovat. Tím spadnete zpátky do normálního listu Googlebota, takže pak indexace samozřejmě trvá déle.

Komentre jsou uzavren.Pravdepodobne nemate nainstalovany flash player. Stahnete si ho a nainstalujte. Adobe Flash Player