Tento projekt již není aktivní. Obsah je ponechán z archivních důvodů.

Google a nový ukazatel chřipkové epidemie – Google Flu Trends

Dnes jsem se rozhodl napsat článek, který neřeší SEO problematiku, ale je spíše pro poskytnutí jedné zajímavosti, která mě pobavila. Jedná se o nový nástroj Google, který už je tak trochu přehnaný,  no kulil jsem oči nad tím, co sypou z Google Labs.

Zhruba před týdnem vyšla publikace na Google Blogu o jejich nejnovějším výtvoru a tím je Google Flu Trends. Když jsem poprvé viděl ten název, tak jsem ani nevěřil, že slovem Flu budou opravdu myslet chřipku. Po přečtení, jsem si uvědomil, že to myslí naprosto vážně.

Jde o systém, v kterým Google používá aktuální data z vyhledávání a využije je k zobrazení síly chřipkové nákazy v U.S.  Google identifikuje slova, která uživatelé údajně vyhledávají během chřipkové nákazy. Tímto jsou schopni zobrazit aktuální trend v chřipkové nákaze.

Google tvrdí v obecných informací o Google Flu Trends, že jejich informace ukazují trend o dva týdny rychleji, než vladní insituce specializující se přímo na epidemie.

No nevím co si o tom mám myslet. Že by se tím chtěli snad stát důvěryhodným zdrojem statistik chřipkové epidemie, opravdu netuším. Podle mě to nejde brát jako spolehlivý zdroj a pochybuju, že by vláda používala tyto zdroje, přece jenom statistiky od vládních insitucí jsou založené na trochu relevantnějších faktorech. Navíc je to jen program a šikovný hackeři to prolomí, nedávno se dostali do Google Trends.

Musel jsem se o tom zmínit na blogu, přišlo mi to jako docela zajímavá informace o tom, do čeho všeho se Google snaží “vrtnout”. No podívejte se sami jak funguje Google Flu Trends, na pobavení určitě zajímavý kousek.

Komentáře (2)

lord | December 8th, 2008 @ 12:29:

Mne to pride jako dobrej napad

google pagerank | May 8th, 2009 @ 08:01:

myslím, že je to určitě dobrá věc. google je prostě “na všechno” 🙂Pravdepodobne nemate nainstalovany flash player. Stahnete si ho a nainstalujte. Adobe Flash Player