Tento projekt již není aktivní. Obsah je ponechán z archivních důvodů.

Jak funguje Google Dance a Deep Crawling

Jednou za měsíc, Google indexuje stránky hlouběji než normálně (stránky které jsou na webu umístěni několik kliků od úvodní strany). Tento proces se nazývá „Google deep crawl“ a v té době se Google snaží aktualizovat veškeré informace o každé stránce, co ukládá ve své databázi. Pokud spouštíte nový web a Google vám jen crawluje první úroveň (všechny stránky umístěny v rootu), tak vám pravděpodobně Google zindexuje zbytek až při příštím deep crawlování. Během Deep crawlování jsou SEO experti v pozoru, jelikož se aktualizuje Google PageRank a pozice ve vyhledávači.

Google deep crawl běžně trvá 3 až 5 dní a výsledky ve vyhledávání se někdy mohou výrazně změnit, nebo kolísat. Důvod tohohle divoké kolísání ve výsledcích vyhledávání je, že Google se snaží o precizní aktualizaci informací o každé své indexované stránce ve svých přibližně 10,000 serverech, kde jsou veškeré data ukládány. To takzvaně divoké kolísání ve výsledcích se nazývá Google Dance, ano když to přeložíte je to tanec Googlu a to mluví za své. Deep crawl má svůj samostatný bot a používá IP rozsah 216.239.46.x.

Jak zjistíte kdy zrovna „Google tancuje“? Zadejte stejný vyhledávací termín na 3 různých serverech Googlu: www.google.com, www1.google.com, www2.google.com. Pokud se výsledky na jednom z nich liší, tak to znamená, že zrovna probíhá Google dance.

Komentáře (4)

Blogerko | March 10th, 2008 @ 14:08:

Jednou za měsíc – „Google deep crawl“ – Během Deep crawlování jsou SEO experti v pozoru, jelikož se aktualizuje Google PageRank a pozice ve vyhledávači. Myslím, že Google PageRank sa neaktualizuje tak často, býva to raz za 3-4 mesiace, nie?

Miroslav Stibůrek | March 10th, 2008 @ 17:26:

Google Toolbar PR se aktualizuje jednou za 3 měsíce, ale jinak aktuální PageRank se aktualizuje každý den, ale ten nám oni neukazují.

Adam | March 18th, 2008 @ 20:54:

Tedy mně se nezdá, že by ty adresy www1 a www2.google.com fungovaly…Pravdepodobne nemate nainstalovany flash player. Stahnete si ho a nainstalujte. Adobe Flash Player