Tento projekt již není aktivní. Obsah je ponechán z archivních důvodů.

Konečně pořádný nástroj pro analýzu zpětných odkazů: Linkscape

Jelikož na webu neexistuje pořádný nástroj pro analýzu zpětných odkazů, je velmi těžké zjistit přesný počet a jejich kvalitu.

Díky novému nástroji od SEOmoz, už to je zcela možné. SEOmoz tento nástroj nazval Linkscape.

Linkscape index už obsahuje 30 biliónů stránek

Linkscape nabízí velmi užitečné informace, například: pagerank, trust rank, anchor text, externí a interní odkazů, domain juice, domain-level mozRank a spousta dalších.

Velikost jejich indexu je zhruba 30 biliónů stránek. Údajně je velikost jejich indexu 1/3 až 1/5 velikosti indexů hlavních vyhledávačů, což mi příjde trochu podivné, když Google index nedávno dosáhl 1 trilión stránek.

Co všechno Linkscape nabízí?

  • mozRank (kopie Google  Pagerank, Yahoo! WebRank and Live StaticRank)
  • Externí mozRank
  • Domain juice (součet všech mozRanků na celé doméně – takže jsou započítány všechny stránky s mozRankem)
  • Externí domain juice (součet všech mozRanků z externích odkazů)
  • mozTrust (stejné jako Google trust rank)
  • Domain-Level mozTrust
  • Počet zpětných odkazů

Více o jednotlivých funkcích najdete v Linkscape nápovědě. Jen chci podotknout, že Linkscape využívá TOP 2500 URL k analýze.

Určitě je to zajímavý nástroj, ale také není zadarmo. Pro využívání plné verze musíte platit členství, které není úplně nejlacinější.

Myslím si, že to určitě přinese do světa SEO nové metody a otevře dveře novým informacím.

Posuďte sami a podělte se o svůj názor.

Zdroj: SEOmoz

Komentáře (6)

Tom@S | November 9th, 2008 @ 13:50:

no neviem porovnal som svoje 2 weby a oba mali zhruba rovnake hodnotenie jeden mal mozRank 7/10 cize neviem ci to mam brat ako PR7 alebo co 🙂 ale taktiez mu naslo 15 k backlinkov. Islo o web phpbb3.sk. Inak na bavklinky pouzivam radsej http://www.backlinkwatch.com/ zatial asi najlepsi nastroj co som nasiel

Miroslav Stibůrek | November 9th, 2008 @ 14:20:

To je dost 🙂 PR7. Vypadá, že to ještě nemají vychytané. Jinak, zkoušel jsem ten tvůj web phpbb3.sk a linkscape mi ukazuje 4.43/10, což docela odpovídá momentalnímu PR 4.

Ten systém údajně není jen podobný PR, ale i Yahoo! WebRank a Live StaticRank.

Určitě to číslo nelze brát jako PR, seomoz vytvořil svůj vlastní algoritmus k počítání mozRanku. Je ale možné, že to porovnávají s ostatními ranky. Neposkytují nám moc technických informací o systému, takže o tom můžem jen spekulovat.

Miroslav Stibůrek | November 9th, 2008 @ 14:32:

Také je možné, že díky tomu mozRanku budeme moci poznat úmyslné snížení PR přímo Googlem, jelikož mozRank úkáže hodnotu, kterou “snad” nijak nezkresluje. Porovnáme hodnoty a zhodnotíme rozdíl.

Google spoustu webům schválně snižuje PageRank, například kvůli prodeji odkazů. Když třeba kouknu na shopy.cz a jejich PR3 a mozRank 8, tak mi je hned jasné, že Google zasahoval. Určitě by toto mohlo přispět ke kvalitnějšímu linkbuildingu. Opět ale jen spekuluji.

Tom@S | November 9th, 2008 @ 20:26:

taketo veci by si mal linkbuilder zistit aj sam, ale ako pomocka je zase len plus, otazna je ale ta presnost, treba to este preskumat

Miroslav Stibůrek | November 9th, 2008 @ 22:11:

Určitě by si to měl linkbuilder umět zjistit sám, ale tak je to o tom ušetřit si čas a využít ho někde jinde. To je to samé jako kontrola pozic manuální a automatická. Efektivní využití času. No počkal bych co se z toho vyklube, zatím bych nedělal závěry.

Danny | February 12th, 2010 @ 15:33:

To: Tom@S Děkuju za tip

To: Miroslav Ukazuje mi pro mou stránku demaster.cz hodnocení 4,57, přičemž při měření na stránkách ranky.cz mi vyplivne PR3.

Myslím, že to nemají vychytaný ještě ani po více než roce 🙂Pravdepodobne nemate nainstalovany flash player. Stahnete si ho a nainstalujte. Adobe Flash Player