Tento projekt již není aktivní. Obsah je ponechán z archivních důvodů.

Nový Gadget pro uživatele iGoogle a nástroje pro webmastery

Právě vyšel nový gadget pro iGoogle, tentokrát cílený na webmastery. Pokud jste se zatím nesetkali s Google Webmasters ala Google nástroje pro webmastery, tak si zařiďte účet na Googlu a aktivujte si tuto službu zde https://www.google.com/webmasters/tools?hl=cs.

S ‘nástroje pro webmastery’ můžete sledovat, pokud váš web byl například zaindexován, anebo kdy naposledy navštívil Googlebot vaše stránky a proběhlo k indexaci atd.

Do teď jste museli chodit do >> můj účet >> nástroje pro webmastery ve vašich službách, nebo jste měli bookmark v horní lište Firefoxu. Ke všemu se pak webmaster stejně musel proklikat. Proto přišel Google s novým „gadgetem“, který si můžete umístit na svůj iGoogle a ukazuje vám veškeré ty základní informace na vaší iGoogle stránce. Je to docela užitečná „vychytávka“, co se týče přehledu a přístupnosti.

Jak si ho přidat? Jednoduše běžte do nástroje pro webmastery do položky Nástroje a až úplně dole je položka Gadgets, kde se vám pak zobrazí tento rámec:

Nástroje pro webmastery>Nástroje>Gadgets

Stačí jen kliknout na odkaz, vybrat si které informace, které chcete, aby se vám zobrazili na iGooglu a je to! Poté už jen přejdete na svojí iGoogle stránku a tyto Gadgety budou umístěny mezi vašimi dalšími Gadgety.
Toto je jen příklad jak by to mohlo na vaší iGoogle stránce vypadat. Obrázek dole ukazuje kolik chyb v crawlování máte na vašem webu.

Errory

Můžete si celkově vybrat z 8 Gadgetů, obrázek dole například ukazuje kolik Crawler našel chyb na vašem webu.

Já osobně si myslím, že to je docela užitečný nástroj, nebo spíše pro ty líné z nás . Já si tedy raději vlezu přímo do nástroje pro webmastery a tam vše prozkoumám, ale každému vyhovuje něco jiného. Tyto Gadgety vám spíše poskytnou přehled, takže pokud si to umístíte na svojí úvodní iGoogle stránku, tak to můžete rychle okouknout, jestli se nestali nějaké změny, ale jinak pro kompletní analýzu, je lepší jít přímo do nástrojů.

Komentre jsou uzavren.Pravdepodobne nemate nainstalovany flash player. Stahnete si ho a nainstalujte. Adobe Flash Player