Tento projekt již není aktivní. Obsah je ponechán z archivních důvodů.

(SEO) Optimalizace pro více-jazyčné weby

Zajišťovat SEO pro web v jiném jazyce než v ČJ je trochu výzva pro SEO profíky. Spousta firem se v dnešní době soustředí na cizí trh a proto kolikrát chtějí web v různých jazykových verzích. Problém je ten, že to vyžaduje klidně trojnásobně tolik SEO práce.

Co se týče on-page faktorů, tak SEO je skoro stejné jako u české verze. Jen se změní jazyk, což v případě azbuky může být trochu komplikované. Rozepíšu tu pár bodů a rad, které by Vám mohli pomoci pro začátek:

  • Překlad klíčových slov – V některých případech to nebude možné najít tu správnou shodu. Popřípadě se snažte najít nové klíčové slovo, které “frčí” v daném jazyce. Všude je trh jiný a mentalita lidí také, takže je důležité provést analýzu trhu.
  • Překlad nástávajícího obsahu – Znovu tohle je kritický bod, pokud nejste expert na daný jazyk, tak se vyplatí si najmout copywritera/textaře. Špatný překlad může vést ke ztrátě návštěvníků a na tom ztroskotat celý záměr.
  • Aplikujte stejné SEO praktiky – na váš nově přeložený obsah. Ikdyž je jazyk jiný, neznamená to, že roboti od vyhledávačů jsou také jiný. Ty fungují pořád stejně a na stejném algoritmu bez ohledu na jazyk.
  • Výběr jazyků musí být viditelný – Pokud uživatel ani neví, že nabízíte výběr jazyku, tak vaši návštěvníci z ciziny by na to ani nemuseli přijít a tím ztrácíte potencionální zákazníky. Je to jak s webem, který je nevyhledatelný na internetu. Když vás nenajdou, tak ty stránky ani nemusíte mít. Stejně to funguje s více jazyčným webem.

SEO opravdu není tak odlišné v jiném jazyce. Největší problém je ten překlad, který musí být na profesionální úrovni.

Samozřejmě pak tu jsou ještě externí faktory jako link-building, branding, viral marketing atd. To už je trochu problém, jelikož ten jazyk musí dotyčný trochu znát. Určitě je vždy dobré se seznámit s trhem, udělat nějaký ten průzkum… V dnešní době lze skoro s každým komunikovat v anglickém jazyce, takže není problém sehnat pár relevantních odkazů. Někdy je dobré použít webové tranzlátory, nejsou úplně přesné, ale pro emailovou komunikaci bohatě stačí.

Komentre jsou uzavren.Pravdepodobne nemate nainstalovany flash player. Stahnete si ho a nainstalujte. Adobe Flash Player