SEO Profesionál Toolbar převlečen pro Google Chrome

Vyslyšeli jsme volání uživatelů, kteří přesedlali na mnohem uživatelsky jednodušší a rychlejší Google Chrome. Ti, kteří nepoužívali Mozilla Firefox, si nemohli užít funkce nedávno publikovaného SEO Profesionál Toolbaru ve svém oblíbeném prohlížeči. Poté, co Google otevřel bránu a my měli možnost vytvořit extension/addon pro Chrome, neváhali jsme a pustili se do toho. Výsledkem je SEO Profesionál Toolbar pro Google Chrome.

SEO Profesional Toolbar logo

Varianta pro Chrome zatím existuje pouze v BETA verzi (tato verze je pouze v angličtině), tudíž ještě není plně doladěná jak z hlediska grafiky, tak i funkcí. Momentálně se budete muset obejít bez funkcí, jako je zvýrazňování slov, počítání slov, zobrazení nofollow nebo počet interních a externích odkazů. Nicméně, BETA verze obsahuje všechny základní funkce jako nahrávání a zobrazování PageRanku, S-Ranku a počet Yahoo! backlinks nebo užitečné odkazy vč. jejich upravování. V příštích týdnech se bude vše dále dolaďovat, takže můžete očekávat některé viditelné změny.

Rozdíl oproti Firefox verzi?

Šipečka neboli hlavní ukazatel Toolbaru se v Chrome nenachází dole, nýbrž nahoře hned vedle adresáře.

SEO Profesional Toolbar - ukazatel

U ukazatele můžete spatřit číslo v červeném rámečku. Toto číslo představuje PageRank dané stránky. Máte možnost změnit hodnotu, která se bude zobrazovat, záleží na Vaší preferenci. Můžete si vybrat PageRank, S-rank nebo počet zpětných odkazů (Yahoo!). Toto provedete v nastavení (options), kde vyberete preferovanou hodnotu.

Přejetím přes ukazatel se zobrazí všechny hodnoty

Jinak pokud přejedete přes ukazatel/šipečku, zobrazí se Vám všechny hodnoty (PR, SR, Y!Links).

Hlavní okno vypadá vcelku stejně, navíc přibyly ikonky pro nastavení a funkce. Tyto ikonky jste mohli vidět ve Firefox verzi v sekci nastavení. Chrome takové možnosti neposkytuje, tudíž je to řešeno lehce odlišným způsobem.

Hlavní okno SEO Profesionál Toolbar

Stahujte z Chrome Extensions

Verzi SEO Profesionál Toolbar pro Google Chrome si můžete stáhnout přímo z Chrome Extensions.

Každopádně pevně věřím, že uživatelé Chrome tento převlek ocení a naleznou v něm jakékoliv využití i bez některých funkcí.

S rostoucí popularitou Chrome je možné, že spousta Firefox uživatelů začne switchovat na Chrome (také o tom přemýšlím, když je nyní hotová tato verze), čili teď budou mít možnost toto spáchat, aniž by ztratili svůj nástroj pro své SEO aktivity.

Každopádně doufám, že se Vám bude líbit. Vyzkoušejte jej a případně můžete zanechat i feedback, nebo mu dát hodnocení.

Komentáře (9)

Arar | March 6th, 2010 @ 20:21:

Chválím plugin pro Chrome. Pro mě byl hlavním důvodem nepoužívání Chromu, že neexistuje plugin, který by zobrazoval S-rank + PR.

Návrh na vylepšení: Možnost zapnutí zobrazení S-ranku i PR najednou. Teď se zvolí jedna preferovaná hodnota.
S-rank se už oficiálně měří také jen od 0 do 10 jako PR.

Petr Blahoš | March 6th, 2010 @ 21:59:

Arar: Problém je v tom, že Chrome má dost omezené možnosti, takže na té ikonce můžeme zobrazit max. 4 znaky. Takže bychom museli objevit jinou možnost, která by byla přehledná a nebyla otravná.
Je tam tooltip a v něm jsou všechny ty ranky vidět.

Arar | March 6th, 2010 @ 22:13:

4 znaky stačí. Mohlo by se zobrazovat např.: 3/7 (PR 3, S-rank 7), nebo 2/5, atp. Přejíždění myší na tooltip je na “dlóhé lokte”.

shulo | September 20th, 2010 @ 23:14:

sikovna extension, vdaka :)

žaky | January 28th, 2011 @ 08:40:

Super! Díky moc.

Pendoi | May 14th, 2011 @ 11:02:

To vypadá jako velice pěkné rozšíření, určitě vyzkouším, díky za tip!

BigLebowski | November 24th, 2011 @ 14:50:

Bude v toolbaru nějaká obstojná náhrada Yahoo Site Explorer?

http://404m.com/2011/11/23/yahoo-zrusil-site-explorer-konec-prehledu-zpetnych-odkazu/

Miroslav Stibůrek | November 24th, 2011 @ 15:10:

Určitě! Momentálně pracujeme na náhradním řešení, máme v plánu použít něco kvalitnějšího. Do konce měsíce bychom to chtěli spustit.

Miroslav Stibůrek | November 30th, 2011 @ 18:52:

Všechny naše věrné uživatele SEO Profesional Toolbar bych chtěl informovat, že řešení místo Yahoo! již máme, v nejbližší době to implementujeme, takže je to teď otázka pár dní a budete již moci opět plně využívat funkci kontrolu zpětných odkazů a více. Navíc nový dodavatel informací o zpětných odkazech bude s kvalitou na mnohem lepší úrovni.

Zanechte komentář
Pravdepodobne nemate nainstalovany flash player. Stahnete si ho a nainstalujte. Adobe Flash Player