Tento projekt již není aktivní. Obsah je ponechán z archivních důvodů.

Seznam.cz se “vylepšil” v relevanci výsledků

Pro běžné uživatele většinou zanedbatelné, ale ty co už se setkali s častou irelevancí výsledků v hledání na seznamu, tak ty potěší nová verze hledání, která bude spuštěna ke konci týdne.

Seznam upravil hodnocení relevance výsledků, bohužel bližší informace o změně v algoritmu atd. už se nedozvíme, jelikož ho Seznam drží v tajnosti. Zkuste si sami pár klíčových slov a uvidíte, jestli vám to najde relevantnější výsledky (udělejte si na to svůj názor). Pro zatím jen testovací verzi naleznete na searchtest.seznam.cz. Nová verze by měla být spuštěna ke konci týdne.

Osobně si myslím, že pozice podle ohlasů se většinou vylepšili, ale samozřejmě to neznamená, že Seznam už hledá relevantnější výsledky. Dobře to vystihl jeden komentář u příspěvku: Úprava hodnocení relevance výsledků na Seznam Fulltext Blogu, „Relevantnost lze těžko posoudit, protože vždy je každý asi přesvědčen, že ty “jeho stránky” jsou ty nejrelevantnější.“. S tím naprosto souhlasím, všichni tam zmiňují to, jak se jejich weby vylepšily v pozici, ale jsou opravdu výsledky relevantnější pro běžné uživatele?

Vyzkoušel jsem si pár klíčových slov a frází na obou verzích, například na slovo „blog o grafice“ nebo „grafika blog“. Tak to zůstalo při starém, opět žádné změny, prostě to na frázi zahrnující slovo „blog“ nereaguje. Je to velmi těžké posoudit, jestli se výrazně zlepšila relevantnost výsledků, na jedno klíčové slovo ano, na druhé ne. Určitě si myslím, že pokud Seznam.cz bude pokračovat tímto tempem, tak už brzy nastanou trochu výraznější změny.

Seznam.cz stále nedokáže vyhledat určité stránky a přitom je má uložené v databázi, ale tak alespoň už je opět o „kousíček“ blíže ke Google.

Osobně využívám jen Google pro vyhledávání, jelikož mi vždy vrátí relevantní odkazy i na ty nejméně populární slova. Bohužel Seznam s tímto má velké problémy, ale je to lepší, než to bývalo. Všichni samozřejmě stále optimalizují i pro Seznam.cz, jelikož stále vévodí v objemu vyhledávání na českém scéně.

Komentre jsou uzavren.Pravdepodobne nemate nainstalovany flash player. Stahnete si ho a nainstalujte. Adobe Flash Player